Tomasz Gollob

gollobKażdy sport ma swoich wybitnych reprezentantów i żużel nie jest wyjątkiem. Dodatkowo Polacy mają powody do radości, gdyż jednym najbardziej utalentowanych światowej klasy żużlowców jest Tomasz Gollob. Swoją karierę na żużlu, zaraz po zawodach motocrossowych, rozpoczął w 1988 roku w Polonii Bydgoszcz.

W 1993 roku po raz pierwszy był uczestnikiem biegu finałowego Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu. Już dwa lata później stanął na najwyższym miejscu na podium w turnieju Grand Prix we Wrocławiu. Od tamtego wydarzenia regularnie z roku na roku Tomasz Gollob jest uczestnikiem zawodów na najwyższym światowym poziomie. Dorobek medalowy jest uwieńczeniem jego twardej dyscypliny i zacięcia sportowego.

W 2007 roku Tomasza Golloba był uczestnikiem katastrofy lotniczej Awionetki, która była środkiem transportu na mecz w Tarnowie. Oprócz Tomasza to przykre zdarzenie przeżyli także utalentowany żużlowiec Rune Holta, mechanik Tomasza Golloba oraz jego ojciec Władysław. Na szczęście nic groźnego nie miało miejsca, dzięki czemu dzisiaj możemy dalej podziwiać prawdziwy talent na torach żużlowych. Przyczyną wspomnianej katastrofy było prawdopodobnie zbyt małe lotnisko.
Brat Tomasza Golloba Jacek również związał swoje życie z czarnym sportem, lecz nie odniósł tak spektakularnych osiągnięć jak Tomasz.

( zobacz też sponsorów na www.firmyprzewozowe.com.pl )