Kibice

kibiceOd niepamiętnych czasów wszelakim dyscyplinom sportowym towarzyszą wierni kibice i wielbiciele sportu. Wszystkie wydarzenia sportowe przyciągają mnóstwo fanów spragnionych na żywo przyglądać się zaciętej rywalizacji sportowców. Im sport jest bardziej niebezpieczny i wywołuje więcej adrenaliny tym więcej fanów przychodzi na dane widowisko. Żużel jest nazywany czarnym sportem właśnie ze względu na szybkość wyścigów oraz duże ryzyko utraty zdrowia podczas kolizji.

Wielokrotnie zdarzały się wypadki śmiertelne, których bezpośrednią przyczyną były właśnie kolizje na torze. Każdy żużlowiec zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że wyjeżdżając na tor do kolejnego wyścigu, może już nie przyjechać o własnych siłach. Wielu kibiców przychodzi na stadion żużlowy nie tylko aby obejrzeć doskonałą rywalizację, ale także aby poczuć specyficzny klimat. A klimat to m.in. pełen stadion kibiców, głośny dźwięk silnika motoru przed puszczeniem sprzęgła, specyficzny zapach nawierzchni oraz spalin paliwa żużlowego. Kto chodź raz był na żużlu doskonale wie o co chodzi.
Mówiąc o kibicach należy wspomnieć o pseudokibicach, którzy chodzą na spotkania żużlowe aby nie tylko obejrzeć w spokoju mecz, ale wywołać zamieszki i narobić szkód co powinno być surowo zakazane, lecz nawet duża liczba ochroniarzy nie jest wstanie upilnować grupy pseudokibiców będących pod wpływem alkoholu.

Tysiące kibiców czarnego sportu przebranych w barwy narodowe dopinguje z całego serca swoich reprezentantów walczących o każdy punkt i tytuł indywidualnego mistrza świata. Najwierniejsi kibice (mający sporo zasobów finansowych) pojawiają się za swoimi zawodnikami na wszystkich turniejach. Łączy to się z dużym kosztem, gdyż każdy turniej odbywa się na innym torze w różnych zakątkach świata przykładowo : Nowa Zelandia, Anglia, Włochy, Polska, czy Szwecja.

Na przełomie 2005 i 2006 powstała modyfikacja do gry Turbo Sliders – pod nazwą Speedway Turbo Sliders. Gra łączy około 500 miłośników żużla z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec oraz krajów bałkańskich. Mecze rozgrywa się analogicznie do autentycznych rozgrywek żużlowych.

Źródła: www.turboexpert.pl