MG SPORT UFO ENDURO CROSS COUNTRY Bozkov

Competición EnduroPierwszy wyścig tegorocznej serii MG sport ufo cross country rozpoczął się 29 sierpnia. w miejscowości Bozkov (koło Semila) i kontynuowane następnego dnia. Sobota była bardzo bogata w jeźdźców. zaczęło się od 2x. Po raz pierwszy o godzinie jedenastej rozpoczęła się kategoria licencji i najliczniejsze hobby (E2). Reszta kategorii hobby wystartowała po raz drugi, razem z weteranami i kategorią do 85 cm3. Trasa prowadziła głównie przez łąki, w sąsiednich ciągach i odcinkach toru MX.

Pogoda była piękna przez cały weekend, ale było trochę za dużo kurzu, co nie sprzyjało ani zawodnikom, ani sprzętowi. Miejsce drugiego wyścigu zajmie 3.10. Strome, a trzeci wyścig odbędzie się w dniach 24-25 października. w okolicach Jilemnic.

Cross Country Loukov 19

Chłopaki z Martinice Enduro Club przygotowali dla nas piękny wyścig cross country w Loukov koło Semila, podobnie jak w ostatnich latach. Tor został nieco wydłużony w porównaniu do zeszłego roku, dodano też kilka kłód i opon. Jak co roku, zjazdy Loukovský były prawdopodobnie największą atrakcją dla widzów, ponieważ w powietrzu było mnóstwo motocykli, z jeźdźcem lub bez. Podobnie jak w zeszłym roku zjazd można było objechać, ale kolarz tracił cenne sekundy, a czasem nawet minutę na objeździe. Wyścig był ogólnie bardzo udany. Udział kolarzy był bardzo wysoki, szczególnie w sobotę, a wyścigowi sprzyjała również słoneczna pogoda. A przełaj Loukovovské został pokonany nawet bez większych wyzwań.

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski

Najwyższa krajowa ranga zawodów enduro. Pod patronatem PZM zawody organizowane są przez lokalne kluby motocyklowe. Zawody rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski zawsze są dwudniowe i podczas dwóch dni organizowane są kolejno dwie rundy cyklu. Zawodnicy, którzy aspirują do startu w MP zgodnie z regulaminem PZM muszą posiadać licencję A. Do startu w Pucharze Polski wystarczy licencja B. Jeżeli jesteś amatorem i nie posiadasz licencji zawodnika sportów motocyklowych możesz spokojnie wystartować w klasie Hobby. Wystarczy, że zapiszesz się w biurze zawodów i uiścisz odpowiednią opłatę. Pamiętaj jednak aby wcześniej zapoznać się z regulaminem ponieważ Twój motocykl i strój będzie musiał przejść odprawę techniczną przed startem.

Sponsor: www.dtgas-system.com.pl