Pompki – najskuteczniejsze ćwiczenia na klatkę

pompkiW czasach gdy stadiony zamknięte, a my często siedzieć odizolowani w domach, przyda się kilka podstawowych ćwiczeń ruchowych.
To podstawowe ćwiczenie również dla zawodników żużla.

Chcesz rozbudować mięśnie klatki piersiowej w warunkach domowych i nie wiesz od czego zacząć? Jakie wybrać ćwiczenia i jak ułożyć trening na klatkę?

Przede wszystkim, warto zacząć od tego, że nie da się wyćwiczyć jedynie klatki. Ćwiczenia na klatkę, będą także działały na tricepsy i barki. Jednocześnie, robiąc pompki, doskonale kształtujące mięśnie klatki, będzie pracował także nasz brzuch. Jak przy ćwiczeniach na każdą inną partię mięśniową, ćwiczenia na klatki powinny być przemiennie z czasem na regenerację. Dlatego najlepiej trening klatki wykonywać trzy razy w tygodniu. Budowę mięśni przyspieszy także odpowiednio zbilansowana dieta.

Tymczasem trzymajcie się ciepło i do zobaczenia w Irishbar.

Najprostszym ćwiczeniem na klatkę są pompki. Warto jednak wiedzieć, jak powinno się je prawidłowo wykonywać, ponieważ źle wykonywane ćwiczenie nie tylko nie przyniesie efektów, ale może także powodować urazy czy kontuzje. W większości przypadków, problemem jest utrzymanie wyprostowanego tułowia i pleców. Jest to klasyczny problem ze stabilizacją pozycji.

Wykonując trening klatki, podczas klasycznych pompek, pamiętajmy o tym, by ciało było wyprostowane. Stopy ułóż blisko siebie, a ciężar powinien opierać się na ich palcach. Ręce ułóż nieco szerzej niż klatka piersiowa (zmiana rozstawienia rąk wpływa na to, jakie mięśnie przede wszystkim pracują), dłonie lekko odchyl na zewnątrz. Upewnij się, że w trakcie ćwiczenia całe dłonie przylegają do podłoża – to na nich powinien padać cały przedni ciężar. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zredukować ryzyko kontuzji, podłóż pod dłonie małe handelki. Wówczas możesz mieć pewność, że Twoje nadgarstki są bezpieczne. Rozpoczynając ćwiczenie, opuszczaj się do momentu, aż w stawie łokciowym utworzy się kąt prosty. Pamiętaj, by zawsze mieć proste plecy!

Jak przed każdym treningiem, także przed ćwiczeniami na klatkę, pamiętaj o porządnej rozgrzewce. Koniecznie przygotuj łokcie i nadgarstki – to one będą bardzo obciążone podczas robienia pompek. Układając trening klatki, weź koniecznie pod uwagę, by mięśnie mogły się zregenerować i nad mięśniami klatki piersiowej pracuj maksymalnie co drugi dzień.